Участници в третият международен фестивал

On юни 1, 2006

Участници в

III Mеждународен фестивал на православната музика

„Св. Богородица – Достойно есть”

Поморие  2006 год.

 

КАТЕГОРИЯ 1

ПРАВОСЛАВНИ ЦЪРКОВНИ ХОРОВЕ

 

1.         Смесен хор “Св. Петка” – гр. Пловдив, България

Диригент: Гергана Люцканова-Петрова

2.         Православен църковен хор при храм “Св. Георги” – гр. Пловдив, България

Диригент: Нина Тодорова

3.         Камерен ансамбъл “Св. Йоан Златоуст” при старинен храм “Св. Успение Богородично” – гр. Варна, България

Диригент: Евгения Григорова

4.         Църковен хор „Херувими” към храм „Св. Богородица” – гр. Бургас, България

Диригент: Илиян Маринов

5.         Детско-юношески хор „Архангелский глас” към Ловчанска Света митрополия и катедрален храм „Св. Троица” – гр. Ловеч, България

Диригент: Димитрина Дренска

6.         Младежки хор при храм „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. София, България

Диригент: Боряна Найденова

7.         Църковен хор „Вяра, надежда и любов” при храм „Св. Преображение Господне” – гр. Поморие, България

Диригент: Веселина Янева

8.         Трио „Херувими”при храм „Св. Троица” с. Бата, общ. Поморие

Ръководител: Рада Джафарова

9.         Смесен хор при Свято-Воскресенския храм-паметник в чест на 50-г. от победата във Великата отечествена война – гр. Брест, Беларус

Диригент: Лия Крац

10.       Младежко-детски хор „Воскликновение” – гр. Хайнувка, Полша

Диригент: Виринея Коцюбайло

11.       Младежки църковен хор „Анна” при катедралата „Св. Троица” – гр. Щьолково, Московска област, Русия

Диригент: Анна Медведева

12.       Архиерейски хор на катедралата “Св. Успение” – гр. Владимир, Русия

Диригент: Татяна Оганян

13.       Вокален квартет „Притча” при Раифско-Богородичния мъжки манастир – гр. Зеленодолск, Татарстан, Русия

Диригент: Протодякон Сергий

14.       Архиерейски хор при катедралния храм „Покров Богородичен” – гр. Астрахан, Русия

Диригент: Марина Заводова

15.       Девически хор при Неделното училище към храм „Св. Николай” – гр. Воронеж, Русия

Диригент: Татяна Филаретова

16.       Панчевско сръбско църковно-певческо дружество – гр. Панчево, Сърбия

Диригент: Вера Царина

17.       Първо белградско певческо дружество – гр. Белград, Сърбия

Диригент: Светлана Вилич

18.       Църковен хор „Жени мироносици” – гр. Зренянин, Сърбия

Диригент: Зорица Кецич

 

КАТЕГОРИЯ 2

ИЗТОЧНО ПЕЕНЕ

 

1.         Хор на Пловдивската духовна семинария “Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Пловдив, България

Диригент: Никола Чомбаслиев

2.         Даниела Кънева – гр. Сливен, България

 

 

КАТЕГОРИЯ 3

СМЕСЕНИ, ЕДНОРОДНИ ХОРОВЕ И ВОКАЛНИ АНСАМБЛИ

1.         Смесен хор „Ален Мак” – гр. Благоевград, България

Диригенти: Христо Велев, Йоланта Лазарова

2.         Певческо дружество „Ангел Букурещлиев” – гр. Пловдив, България

Диригент: Алеко Антонов

3.         Троицки камрен хор – гр. Троицк, Московска област, Русия

Диригент: Алексей Малий

4.         Вокален ансамбъл „ВалАнс” – гр. Валаам, Русия

Диригент: Елена Груздева

 

ХОРОВЕ-ДОМАКИНИ

1.         Дамски хор “Благовестие” при храм “Св. Рождество Богородично” – гр. Поморие, България

Диригент: Йорданка Панчева – Туджарова

2.         Певческо дружество “Славянска беседа” – гр. София, България

Ръководители: Елица Христова и Георги Попов