Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/pomorie9/public_html/orthodoxvoices.org/site/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Участници 2013 | Международен фестивал на православната музика "Света Богородица - Достойно естъ", гр. Поморие

Участници 2013

On януари 21, 2013

ДЕСЕТИ МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА ПРАВОСЛАВНАТА МУЗИКА
“СВ. БОГОРОДИЦА – ДОСТОЙНО ЕСТЬ”, ПОМОРИЕ
, БЪЛГАРИЯ,
7 – 11 ЮНИ 2013

УЧАСТНИЦИ

Категория I – Православни църковни хорове

1. Дамски хор при храм „ Успение на Пресвета Богородица” – гр. Ботевград, България

Диригент: Милена Спасова

2. Православен хор при храм „Покров Богородичен”, гр. София, България

Диригент: Димитър Стоянов

3. Дамски камерен хор при храм „Св. Харалампий” – гр. Шабла, България

Диригент: Силвия Вангелова

4. Хор „Херувими” при храм „ Св. Богородица” – гр. Бургас, България

Диригент: Илиян Маринов

5. Певческо дружество „Преображение” при храм „Преображение Господне” – гр. Белград, Сърбия

Диригент: Братислав Прокич

6. Ансамбъл за духовна музика „Благовест” при катедралата  „Св. София” –  гр. Лаишево, Татарстан, Русия

Диригент: Елена Калиткина

7. Девически хор при Успенския храм – гр. Красногорск, Русия

Диригент:  Надежда Зинина

8. Младежки църковен хор „Анна” при катедралата „Св. Троица” – гр. Щелково, Русия
Диригент: Анна Медведева

9. Хор при храм „Св. Тихон Патриарх Всерусийски” – гр. Клин, Русия

Диригент:  Денис Денисов

10. Смесен архиерейски хор при катедралата „Св. Успение” – гр. Владимир, Русия

Диригент: Татяна Оганян

11. Хор „Свято”  – гр. Иличовск, Украйна

Диригент: Анна Грушевая

12. Детски хор при катедралата „Рождество Христово” – гр. Кишинев, Молдова

Диригент: Федора Бурлак

13. Смесен хор „Nihil Sine Deo” – гр. Букурещ, Румъния

Диригент: Емил Матей

14. Дамски хор „Благовестие” при храм „Рождество на Пресвета Богородица” – гр. Поморие, България – хор-домакин

Диригент: Йорданка Панчева Туджарова

Категория II – Източно пеене

1.Трио „Херувими” – Поморие, България

Ръководител: Рада Джафарова

Категория III – Смесени и еднородни хорове или вокални ансамбли

1. Академичен смесен камерен хор „Гаудеамус” – гр. Пловдив, България

Диригент: доц. Весела Гелева

2. Камерен хор „Проф. Георги Робев” – София, България

Диригент: Нели Трошева

3.Женски хор „Христина Морфова” при Нaродно читалище „Д-р Петър Берон-1926” – София, България

Главен художествен ръководител: проф. Емил Янев

Диригент: Maя Милчева Василева

4. Хор на младежите и студентите на Дубна – гр. Дубна, Русия

Диригенти: Елена Хританкова и Наталия Антончева

5. Дамският камерен хор при „Театъра на музиката” – гр. Мегион, Тюменска област, Русия

Ръководител: Ирина Стоцкая

6. Общински камерен хор „Партес – гр. Обнинск, Русия

Диригент: Татяна Булгакова

7. Мъжки хор при Областна държавна филхармония „Б.А.Гаврилин” – гр. Вологда, Русия

Диригент: Алберт Мишин

8. Хор на студентите на Лвовското държавно училище „С. Людкевич” – гр. Лвов, Украйна

Диригент: Васил Долишний

9. Хор „Ренесанс” – гр. Южноукраинск, Украйна

Диригент: Наталия Урсул

10. Дамски камерен хор „Барви” – гр. Лвов, Украйна

Диригент:  Свитлана Карпович

11. Хор „Belle voci” – гр. Хага, Холандия

Диригент: Недялка Тодорова

12. Ансамбъл  „Кантус Диксит” – гр. Лил сюр ла Сорг, Франция

Диригент: Бисер Костадинов

13. Смесен хор при Консерваторията на гр. Лариса, Гърция

Диригент: Дмитрис Карвунис