Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/pomorie9/public_html/orthodoxvoices.org/site/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Участници в шестият международен фестивал | Международен фестивал на православната музика "Света Богородица - Достойно естъ", гр. Поморие
Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/pomorie9/public_html/orthodoxvoices.org/site/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pomorie9/public_html/orthodoxvoices.org/site/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pomorie9/public_html/orthodoxvoices.org/site/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pomorie9/public_html/orthodoxvoices.org/site/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pomorie9/public_html/orthodoxvoices.org/site/wp-includes/post-template.php on line 284

Участници в шестият международен фестивал

On юни 1, 2009

Участници в

VI Mеждународен фестивал на православната музика

„Св. Богородица – Достойно есть”

Поморие  2009 год.

 

КАТЕГОРИЯ 1

ПРАВОСЛАВНИ ЦЪРКОВНИ ХОРОВЕ

 

1.         Представителен хор на Врачанска епархия “Св. Софроний еп. Врачански” – гр. Враца, България

Диригент: еп. Киприян Казанджиев- + Траянополски епископ Киприян

2.         Свещенически октет – гр. Враца, България

Диригент:  Траянополски епископ Киприян

3.         Смесен хор „Евстати Павлов” при катедрален храм „Св. Троица” – гр. Ловеч, България

Диригент:  Димитрина Дренска

Вокален педагог Доротея Динкова

4.         Смесен хор при Свято-Воскресенския храм-паметник в чест на 50-г. от победата във Великата отечествена война – гр. Брест, Беларус

Диригент: Лия Крац

5.         Младежко-детски хор „Воскликновение” – гр. Хайнувка, Полша

Диригент: Виринея Коцюбайло

6.         Хор “Nihil Sine Deo” към българската църква “Св. прор. Илия”– гр. Букурещ, Румъния

Диригент: Емил Матей

7.         Младежки църковен хор „Анна” при катедралата „Св. Троица” – гр. Щелково, Московска област, Русия

8.         Архиерейски хор на катедралата “Св. Успение” – гр. Владимир, Русия

Диригент: Татяна Оганян

9.         Хор „Покров” – гр. Воронеж, Русия

диригент:  Татьяна Юрчак

10.       Девически хор при храм „Св. Успение Богородичо” – гр. Красногорск

Диригент: Надежда Зинина

11.       Църковно певческо дружество „Острог“ – гр. Нови Бановци, Сърбия

Диригент: Катарина Станкович

12.       Хор на Свято-Успенския храм – с. Александровка, гр. Иличьовск, Украйна

Диригент: Анна Грушевая

13.       Хор при храм „Св. Николай” – гр. Лвов, Украйна

Диригент:  Евгений Карпович

 

КАТЕГОРИЯ 2

ИЗТОЧНО ПЕЕНЕ

 

 

1.         Хор на Пловдивската духовна семинария “Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Пловдив, България

Диригент: Юлиян Одажиян

2.         Формация за източно църковно пеене „Св. Димитър Солунски” при „Младежко сдружение-България” – гр. София

Ръководител: Иван Обрешков

 

 

КАТЕГОРИЯ 3

СМЕСЕНИ, ЕДНОРОДНИ ХОРОВЕ И ВОКАЛНИ АНСАМБЛИ

 

1.         Младежки камерен хор „Гаудеамус” – гр. Пловдив

Диригент:  Весела Гелева

2.         Камерен хор към Българската академия на науките – гр. София

Диригент: Мария Вълчанова-Любенова

3.         Дамски камерен хор „Проф. Г. Димитров” – гр. Ямбол

Диригент: Стефка Пастърмаджиева

4.         Смесен хор „Гусла” – гр. Ямбол, България

Диригент:  Васил Шейтанов

5.         Хор на малките към Ямболска хорова школа „Проф. Г. Димитров” – гр. Ямбол, България

Диригент:  Божидара Божилова

Хормайстор: Мариана Андреева

6.         Троицки камрен хор – гр. Троицк, Московска област, Русия

Диригент: Алексей Малий

7.         Младежки и студентски хор на университет „Дубна” – гр. Дубна, Русия

Диригент: Елена Хританкова

8.         Детски хор „Кокиче” – гр. Дубна, Русия

Диригент:  Елена Хританкова

9.         Хор „Партес” – гр. Обнинск, Русия

Диригент:  Татьяна Булгакова

10.       Детска хорова капела „Рондо” – гр. Южноукраинск, Украйна

Диригент:  Наталия Урсул

11.       Академичен хор „Обилич” – гр. Белград, Сърбия

Диригент:  Даринка Матич-Марович

 

ХОРОВЕ-ДОМАКИНИ

1.         Дамски хор “Благовестие” при храм “Св. Рождество Богородично” – гр. Поморие, България

Диригент: Йорданка Панчева – Туджарова

2.         Певческо дружество “Славянска беседа” – гр. София, България

Ръководители: Елица Христова и Георги Попов